Online Shop

RaceRom

je súbor rozšírení fabrickej riadiacej jednotky, ktorý je k dispozícií pre EcuTek tuning tool, ktorý ponúka rozšírenie tuningových a jazdných vlastností. RaceRom je k dispozícii pre špecifické vozidlá, v súčasnosti je to pre Subaru vybavené elektronickou škrtiacou klapkou a čoskoro bude pre Nissan GT-R 35.

Prečo si pridať nové možnosti?

Fabrická riadiacia jednotka bez diskusie prináša najlepší režim pre studený štart, jazdné chovanie a odladenosť, ak to porovnávame s dodatočne montovanou plne programovateľnou riadiacou jednotkou.  Ale tieto jednotky /obzvlášť pre motoršport/ ponúkajú rôzne zaujímavé funkcie. Pri jej inštalácii bohužiaľ majiteľ vozidla príde o všetko, čo výrobca investoval pri testovaní a vývoji do toho, aby vozidlo jazdilo bezpečne a bez porúch po celom svete.

Dnes už vďaka  produktu RaceRom  nemusíte váhať a voliť „menšie zlo“.  RaceRom pridá vašej štandardnej riadiacej jednotke množstvo na mieru nastaviteľných kalibračných funkcií, ktoré vo všetkom prevyšujú pôvodné naprogramovanie  regulácie palivových dávok,  predstihov a regulácie tlaku, pričom zachováva všetky fabrické kontrolné a bezpečnostné mechanizmy.

RaceRom je možné použiť pre všetky vozidlá Subaru s elektricky ovládanou škrtiacou klapkou.

RaceRom pre Subaru poskytuje oproti bežným možnostiam EcuTek nasledovné vylepšenia:

Map Switching  - prepínanie mapy pre palivo, elektronický plynový pedál, predstihy, plniaci tlak, VVT a obmedzovač otáčok.

Per-gear boost control – plniaci tlak nastaviteľný pre každý prevod samostatne

Per-gear rev limits – obmedzovač otáčok nastaviteľný pre každý prevod samostatne Launch Control – asistencia pri štarte

Downshift auto blip – asistencia - "medziplyn" pri podraďovaní

Flat-foot shifting – radenie smerom hore bez ubratia „plynu“

Speed Density – vyradenie MAF senzora

Referencie:

Počas vývoja na sa na testovaní podieľalo viacero dealerov z celého sveta a testovali jednotlivé prvky, obsiahnuté v balíku. Toto sú niektoré tímy a ich prezentácie:

Kocar – vyhral poľský Time Attack, pričom porazil aj oveľa výkonnejšie vozidlá,

Craword Performace – zabezpečovali motorizácie pre viacero významných amerických podujatí, ako napríklad: Super Lab Battle, ESPN X-games a Gymkhana Grid,

Zenkai Motorsport – dlhodobo získavali prvé miesta na Super Lap Battle a Redline Time Attack v Nevade.