Online Shop

RomRaider Open Source

Open source je otvorený projekt skupiny nadšencov, ktorý je stále viac vyhľadávaný pre svoju finančnú výhodnosť. Pre programovanie sa používajú softvéry RomRaider a EcuFlash. Pri výbere úpravcu vždy zvážte jeho kvalifikáciu a referencie. Nahrať mapu z internetu môže byť napokon finančne oveľa nákladnejšie, ako profesionálne riešenie.

Výhodou je finančná stránka. Ďalšia výhoda je možnosť využívať špeciálne funkcie, ktoré sériová riadiaca jednotka nemá a obsahujú ich verzie ako napríklad Grp.N a Carberry.

Medzi nevýhody patrí nulová ochrana intelektuálneho vlastníctva úpravcu. Ktokoľvek s káblom zakúpeným na internete si môže nahrať mapu a ďalej ju upravovať, alebo inak s ňou nakladať. Z tohto pohľadu je zrejmé, že väčšina etablovaných úpravcov a zástupcov profesionálnych riešení na celom svete „nie je nadšená“ a štandardne upravené vozidlo nebude ladiť na také výkonové parametre, ako to spraví s riešením od EcuTek alebo Cobb, ktoré sú viac, či menej chránené proti neautorizovaným zásahom minimálne od roku 2009.

Ak je vozidlo atypické a starší ročník, ako napríklad 2001-2005, je možné pomocou špeciálnej verzie mapy aktivovať funkcie, ktoré sú spravidla k dispozícii iba pri plne programovateľnej riadiacej jednotke ako napríklad ALS, Speed Density, či štartovací program LC a prepínanie máp. Niektoré z nich vyžadujú montáž dodatočného hardvéru a iné zapojenie čidiel.

Pre vozidlá s CANbus zbernicou /od r.v. 2008/ odporúčam iba profesionálne riešenie, pretože tieto riadiace jednotky sú už vysoko sofistikované a EcuTek disponuje rozšírením RaceRom, ktoré poskytuje všetky podstatné funkcie pre hobby súťaženie a nie je problém dosiahnúť výkon vyše 400PS.

V prípade záujmu o ďalšie informácie nám napíšte a radi vám odpovieme.